Stopy


Terapia klamrą podologiczną – sposób na zdeformowane paznokcie

Klamry ortonyksyjne zalecane są osobom z paznokciami wrastającymi lub wkręcającymi się w wały paznokciowe. Zabieg poprzedzony jest przycięciem płytki paznokciowej celem nadania jej właściwego kształtu. Na tak przygotowany paznokieć, nakładana jest specjalna klamra podologiczna wykonana ze stali chirurgicznej i formowana w taki sposób, aby można ją było dopasować do budowy paznokcia. Jej zadaniem jest odciążenie wała paznokciowego poprzez uformowanie odpowiedniego kształtu płytki. Klamra na paznokciu jest praktycznie niewyczuwalna, zatem nie wpływa na komfort chodzenia. Zachęcamy wszystkie osoby borykające się z tego typu problemami do wizyty u specjalisty.

Klamra na wrastający paznokieć – bezbolesna i efektywna terapia

Zabieg nie powoduje bólu i przynosi niemal natychmiastową ulgę. Klamra na paznokcie odpowiednio spłaszcza płytkę, tym samym zapobiegając wrzynaniu się jej w wał paznokciowy. Drut jest bardzo delikatny i nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia. Można go też łatwo zamaskować przy pomocy specjalnego żelu, dzięki czemu klamra na paznokciu jest mało widoczna. Zwiększa to poczucie komfortu, szczególnie latem, kiedy króluje obuwie z odkrytymi palcami. Terapia z użyciem klamry na wrastający paznokieć trwa około roku. Tyle czasu potrzeba, aby mógł się w pełni zrosnąć i ukształtować. Klamra na paznokciu ma na celu zmianę kierunku wzrostu płytki, naprowadzając go na odpowiedni tor. Pierwsze efekty można zauważyć już po miesiącu.

Jak wyglądają klamry ortonyksyjne?

Klamry to produkty wykonane z nierdzewnej stali chirurgicznej, które wyglądem przypominają prosty kawałek sprężynowego drutu z odpowiednio zakrzywioną końcówką. Mogą korzystać z nich tylko i wyłącznie gabinety podologiczne oraz kosmetyczne specjalizujące się w tego typu zabiegach. Klamry są skuteczne i cenione za łatwą aplikację i usuwanie ich z płytki paznokcia. Każdy, kto choć raz miał klamrę na paznokciu, z pewnością potwierdzi, że zarówno jej założenie, jak i zdjęcie jest bardzo szybkie. Można ją stosować do:

  • zdeformowanych paznokci,
  • boleśnie wrastających,
  • wkręcających.