Dlaczego torturujemy się same?

Kobiety mają historię własnej skaryfikacji. Od dawien dawna występują w naszej kulturze rytuały związane ze stopami. Na początku 20stego wieku w Chinach rytuał wiązania i „małej stopy” oznaczał piękno. Kobiety ze związanymi i skrempowanymi stopami były w stanie chodzić bez samodzielnie bez pomocny drugiej osoby. Skrępowana i zdeformowana stopa była również obiektem seksualnym dla mężczyzn.

Proces krępowania stóp rozpoczynał się w wieku 6 lat – stopy były wiązane przy użyciu długiego płótna. Wiązanie przeprowadzano każdego wieczoru przez krewną dziewczynki. Mniejsze palce wiązano pod przednią częścią stopy, a cała stopa była mocno związana, starając się zbliżyć obszar pięty do palców. Tylko paluch pozostawał uwolniony.

Ból dosłownie łamiący rosnące kości był tylko częścią rytuału. Istniało duże ryzyko pojawiających się infekcji i zgorzeli. W ciągu około dwóch lat, wiązanie zostawało zakończone z efektem krótkiej i zdeformowanej stopy. W dzisiejszych czasach patrzymy na ten rytuał jako okrucieństwo i brak zrozumienia jak wiele poświęcamy w imię wyglądu.

Wszystko o butach.

Podstawowa rada dla kobiet, które nie mogą znaleźć wygodnych butów.

To proste! Porównać swoją stopę do buta rozważając… – jeśli but nie przypomina stopy, są szanse, a nawet spore – to nie jest wygodny but.

Moda dyktuje rodzaj buta – wysokość/rodzaj obcasa, kształt buta. Myślę, że wysoki obcas wizualnie wyszczupla sylwetkę, podkreśla pośladki i sprawia, że kobieta czuje się seksownej i pewniej. Ale kosztem bólu, deformacji, obrzęków, pojawiających się odcisków i modzeli.

Można zapytać: „Jaką cenę ma piękno?”

Prawdopodobnie u kobiet poczucie własnej wartości w biznesie jest spowodowane częściowo przez ich ubiór i but na obcasie. Ten dress code może być wykorzystywany jako zbroja w trudnym świecie. Pomimo bólu i pojawiających się odcisków i modzeli but na wysokim obcasie staje się dla kobiet codziennością bez względu jaka będzie cena fizyczna. Wiele kobiet jest w stanie poddać się operacji, aby skrócić swoje palce, aby móc chodzić w butach na wysokim obcasie. Ciało ludzkie jest bardzo elastyczne i łatwo się kształtuje.

Jeżeli założymy but z wysokim obcasem zmuszamy ścięgno Achillesa do zmiany jego długości, skrócone ścięgno może utrwalić się w przeciągu dwóch lat.

Jeśli umieścimy stopę w źle dopasowanych; niewygodnych, często za małych butach to w tej sytuacji but będzie kształtował strukturę stopy. Siły odkształcające zdeformują stopę, która nie jest sexy i przynosi wiele dolegliwości bólowych.

Noszenie bardziej komfortowego obuwia w ciągu dnia zminimalizuje odkształcanie i deformacje stóp i palców. I absolutnie szanujmy kobiety, które pragną wyglądać pięknie i seksownie na randce, imprezie lub na spotkaniu biznesowym.

Spacerując na co dzień po ulicy w wysokich obcasach, wyglądamy efektywnie, ale jaka jest cena za taki efekt? Czy nie mamy, jako kobiety dość deformowania stóp przez to piękno?

Więc dlaczego robimy to same sobie?

Koszty noszenia niewłaściwych butów są wysokie.

Porada jest prosta! Nośmy to, co jest wygodne. Nośmy co pasuje.

Bądźmy miłe dla swojego ciała.