„Seniorada” to ogólnopolskie międzypokoleniowe wydarzenie mające na celu promocję zdrowia i aktywności fizycznej ludzi w różnym wieku, z naciskiem na seniorów, ich rodzin i wnuków oraz osoby niepełnosprawne. Impreza odbywa się cyklicznie od 2011 roku w kilku miastach Polski, m.in. w Rzeszowie. Instytut Podologiczny uczestniczy w niej od 2013 roku.

Seniorada – Aktywni Razem to również sportowo – rekreacyjno – kulturalny piknik, który łączy pokolenia poprzez sport i aktywny wypoczynek, który ma na celu służyć ich zdrowiu i lepszemu samopoczuciu. Podczas imprezy uczestnicy mają okazję poznania i spróbowania różnych form aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego, sprawdzenia swojej sprawności fizycznej oraz zobaczenia występów rozmaitych artystów. Uczestnicy imprezy skorzystać mogą także z bezpłatnych konsultacji specjalistów z dziedziny okulistyki, kosmetologii, dietetyki, diabetologii, oraz wykonać bezpłatne badania takie, jak pomiar glukozy, ciśnienia, badanie wzroku, masaż ciała, badanie równowagi ciała czy analiza składu ciała itp. “Senioriada” to również wiele ciekawych konkurencji sportowych z nagrodami, a także gier i zabaw rekreacyjnych. Ideą imprezy jest integrowanie międzypokoleniowe dzięki czynnej rekreacji i możliwość indywidualnych konsultacji z szeregiem specjalistów. Nie brakuje tu także zabaw integracyjnych, animacji i pokazów artystycznych oraz warsztatów. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się pod kierunkiem kadry instruktorskiej.

Tegoroczna edycja imprezy została zorganizowana pod honorowym patronatem Pana Prezydenta Rzeszowa i we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa, Urzędem Marszałkowskim oraz Wydziałem Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Polskie Radio Rzeszów oraz gazeta Super Nowości.
Impreza organizowana jest we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki .

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć mozna na stronie: SENIORIADA