Wkładki ortopedyczne

INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

To produkt medyczny, którego zadaniem jest korygowanie i odciążanie stopy. Wkładki ortopedyczne do butów wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta metodą próżniową w całkowitym odciążeniu stopy. Odpowiadają biomechanice stóp – dzięki właściwemu ustawieniu pięty pobudzone do pracy zostają te mięśnie, których funkcjonowanie dotychczas uległo ograniczeniu lub całkowitemu zanikowi z powodu przeciążenia.

Wkładki są pomocne w utrzymaniu prawidłowego kształtu stopy, odciążają miejsca, które na skutek deformacji zaczęły przyjmować ciężar ciała, choć tak naprawdę nie są do tego przystosowane. Ich celem jest fizjologiczne ustawienie pięty. Wkładki do butów świetnie sprawdzają się u pacjentów z grupy ryzyka, u których przeciążenia często powodują powstawanie ran. Wykonane są one z materiałów niepowodujących alergii. Zatem wkładki ortopedyczne do butów można przekładać z jednej pary butów do drugiej. Zakup wkładek nie jest związany z wysokim kosztem i z całą pewnością jest to tańsze rozwiązanie od obuwia ortopedycznego i profilaktycznego.

WYSTĘPOWANIE

Wadliwe ułożenie stopy niesie za sobą kłopoty zdrowotne całego organizmu, a w szczególności układu ruchu. Wkładki do butów na zamówienie polecane są osobom z wadami postawy, deformacjami stóp, nóg, a także bioder. Zaopatrzyć się w nie powinni również sportowcy, bowiem ich stopy bardzo często ulegają przeciążeniom. Wkładki ortopedyczne do butów stanowią bowiem wyroby profilaktyczno-lecznicze, które zapewniają odpowiednie podparcie dla stopy na całej jej długości. Sprawdzą się również w sytuacji, w której borykamy się z halluksami, płaskostopiem, ostrogą piętową lub innym schorzeniem stóp.

PROFILAKTYKA

Wkładki ustawią stopę w jej anatomicznej pozycji, co zapobiegnie pogłębianiu się istniejących deformacji poprzez korektę całej postawy. Zniwelowane zostanie skrzywienie miednicy. Poprzez właściwe ustawienie pięt wyrównuje się długość kończyn.

ZALECENIA PODOLOGA

Stopy przez początkowy okres użytkowania wkładek będą się przyzwyczajać do nowego ułożenia. Z tego względu można odczuwać zmiany mięśniowe spowodowane prostą sylwetką. Po około 6-8 tygodniach należy przeprowadzić kontrolę wkładek. Zakupione wkładki ortopedyczne do butów zapobiegną powiększaniu się wady. Podczas produkcji uwzględnione zostają czynniki takie jak budowa anatomiczna stopy, czy też formy aktywności.

PIELĘGNACJA DOMOWA

Żywotność wkładek uzależniona jest od sposobu i intensywności ich użytkowania. Dla podtrzymania efektu zaleca się wykonanie nowych wkładek po około roku.