INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE
Jest to produkt medyczny, którego zadaniem jest korygowanie i odciążanie stopy. Wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta metodą próżniową w całkowitym odciążeniu stopy. Odpowiadają biomechanice stóp – dzięki właściwemu ustawieniu pięty pobudzone do pracy zostają te mięśnie, których funkcjonowanie dotychczas uległo ograniczeniu lub całkowitemu zanikowi z powodu przeciążenia. Są pomocne w utrzymaniu prawidłowego kształtu stopy, odciążają miejsca, które na skutek deformacji zaczęły przyjmować ciężar ciała, choć tak naprawdę nie są do tego przystosowane. Celem wkładek jest fizjologiczne ustawienie pięty. Świetnie sprawdzają się również u pacjentów z grupy ryzyka, u których przeciążenia często powodują powstawanie ran. Wykonane są z materiałów niepowodujących alergię, można je przekładać z butów do butów.

WYSTĘPOWANIE
Wadliwe ułożenie stopy niesie za sobą kłopoty zdrowotne całego organizmu, a w szczególności układu ruchu. Polecane są osobom z wadami postawy, deformacjami stóp, nóg, a także bioder. Zaopatrzyć się w nie mogą także i sportowcy – ich stopy bardzo często ulegają przeciążeniu.

PROFILAKTYKA
Wkładki ustawią stopę w jej anatomicznej pozycji, co zapobiegnie pogłębianiu się istniejących deformacji, poprzez korektę całej postawy. Zniwelowane zostanie skrzywienie miednicy. Poprzez właściwe ustawienie pięt wyrównuje się długość kończyn.

ZALECENIA PODOLOGA
Stopy przez początkowy okres użytkowania wkładek będą się przyzwyczajać do nowego ułożenia. Z tego względu można odczuwać zmiany mięśniowe spowodowane prostą sylwetką. Po około 6-8 tyg należy wykonać kontrolę wkładek.

PIELĘGNACJA DOMOWA
Żywotność wkładek uzależniona jest od sposobu i intensywności ich użytkowania. Dla podtrzymania efektu zaleca się wykonanie nowych wkładek po około roku.