Dobór ortezy do stóp


INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE
To produkt medyczny, którego zadaniem jest korygowanie i odciążanie stopy. Wkładki wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta metodą próżniową w całkowitym odciążeniu stopy. Odpowiadają one biomechanice stóp – dzięki właściwemu ustawieniu pięty pobudzone do pracy zostają te mięśnie, których funkcjonowanie uległo ograniczeniu lub całkowitemu zanikowi na skutek przeciążenia. Wkładki pomagają w utrzymaniu prawidłowego kształtu stopy i odciążają miejsca, które na skutek deformacji zaczęły przyjmować ciężar ciała, choć tak naprawdę nie są do tego przystosowane. Produkt ten ma na celu fizjologiczne ustawienie pięty. Świetnie sprawdza się również u pacjentów z grupy ryzyka, u których przeciążenia często powodują powstawanie ran. Wkładki produkowane są z materiałów nie wywołujących alergii. Mogą być przekładane pomiędzy kilkoma parami obuwia.

WYSTĘPOWANIE
Wadliwe ułożenie stopy niesie za sobą kłopoty zdrowotne całego organizmu, a w szczególności układu ruchu. Wkładki polecane są osobom z wadami postawy, deformacjami stóp, nóg oraz bioder. Zaopatrzyć się w nie mogą także sportowcy, a to ze względu na fakt, że stopy bardzo często ulegają przeciążeniu.

PROFILAKTYKA
Wkładki ustawią stopę w jej anatomicznej pozycji, co zapobiega pogłębianiu się istniejących deformacji przez korektę całej postawy. Skutecznie niwelują one również skrzywienie miednicy. Poprzez właściwe ustawienie pięt dochodzi tu również do wyrównania długości kończyn.

ZALECENIA PODOLOGA
Stopy przez początkowy okres użytkowania wkładek będą się przyzwyczajać do nowego ułożenia. Z tego względu, pacjent może odczuwać zmiany mięśniowe spowodowane prostą sylwetką. Po około 6-8 tygodniach niezbędne będzie wykonanie kontroli wkładek.

PIELĘGNACJA DOMOWA
Żywotność wkładek uzależnio na jest od sposobu i intensywności ich użytkowania. Dla podtrzymania efektu, po około roku zaleca się wymianę ich na nowe.