Czym jest Karta Warszawiaka?

Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka to uprawnienie osoby, która ją posiada, do korzystania z licznych zniżek w wielu atrakcyjnych miejscach w Warszawie i poza stolicą. Uprawnienie zapisane jest elektronicznie, jako e-hologram, na imiennej karcie zbliżeniowej. Kartą może być każdy nośnik zaakceptowany przez Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) m.in. karta miejska (WKM), karta ucznia czy elektroniczna legitymacja studencka.

Dlaczego warto posiadać Kartę Warszawiaka?

Karta warszawiaka jest programem prowadzonym przez zaufanego realizatora, tzn. m.st. Warszawę. Ma proste i przejrzyste zasady uczestnictwa. Daje dostęp do różnorodnych ofert. Dołączając do grona setek tysięcy aktywnych warszawiaków i warszawianek zyskujesz, ponieważ:

  • pojedziesz dalej transportem publicznym
  • w cenie biletu pierwszej strefy możesz podróżować po obydwu strefach biletowych,
  • łatwiej potwierdzisz spełnione warunki do uzyskania dodatkowych punktów przy rekrutacji dziecka do żłobka, przedszkola czy szkoły,
  • otrzymasz łatwiejszy dostęp do programów i akcji organizowanych przez m.st. Warszawę,
  • skorzystasz z większej liczby ofert
  • i dzięki zniżkom – zapłacisz… mniej!

Kto może otrzymać Kartę Warszawiaka?

Każdy, kto mieszka w Warszawie i rozliczył tu podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) za rok poprzedni wspierając tym samym rozwój miasta. Wyrobienie Karty warszawiaka to wgranie cyfrowego e-hologramu na jeden z zaakceptowanych przez ZTM nośników. Wgranie lub przedłużanie e-hologramu jest równoznaczne z aktywacją karty, która jest ważna do 30 września kolejnego roku. Pamiętaj o corocznym przedłużaniu jej ważności. Możesz to zrobić samodzielnie w biletomacie. Karta młodego warszawiaka przysługuje dzieciom, młodzieży i studentom mieszkającym w Warszawie, zawsze do 30 września roku kalendarzowego, w którym kończą 21. r.ż. (studenci do ukończenia 26. r.ż.) i których rodzice spełniają̨ powyższe warunki. Jest również dostępna dla tych studentów, którzy samodzielnie rozliczyli tu PIT za rok poprzedni, a Warszawa jest miejscem ich zamieszkania.

Miło nam poinformować, że w naszych Instytutach można skorzystać z Karty Warszawiaka, która uprawnia do następujących zniżek:

  • 10% upustu na dobór i zakup wkładek korekcyjnych,
  • 10% upustu na dowolny zabieg podologiczny oraz
  • 20% upustu na dobór obuwia.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do korzystania z Karty Warszawiaka!

Szczegóły: https://karta.um.warszawa.pl

Szczegóły i wnioski do pobrania znajdziesz w POP ZTM, WOM lub na stronie internetowej ZTM 

ostatnia aktualizacja 22.06.2022