Dobór ortezy do stóp

Co to jest ortopodologia?

Ortopodologia jest połączeniem podologicznych zabiegów pielegnacyjno-leczniczych z terapią fizjoterapeutyczną. Dzięki holistycznemu podejściu do ciała możemy wyeliminować przyczynę urazów, zaburzeń biomechaniki stóp oraz usunąć jego efekt – skutek. Korzystając z aparatury diagnostycznej możemy trafnie zdiagnozować odstępstwa w obrębie kończyny dolnej min. płaskostopie, paluch koślawy, stopa Mortona. Szczegółowa analiza pozwoli również na wykrycie urazów oraz obszarów przeciążeniowych np. ostroga piętowa, przykurcz ścięgna Achillesa. Ortopodologia daje wiele możliwości po przez trafną diagnozę, wyeliminowanie przyczyny powstawania wady lub schorzenia i zapobieganiu dalszemu rozwojowi deformacji.

Efektywne leczenie ortopodologiczne znacznie zależy od:

  • Rodzaj stopy – chociaż może się wydawać, że wszyscy ludzie mają ten sam problem, istnieje wiele wariantów i musimy dostosować leczenie do każdego rodzaju patologii i zmiany na stopie. Indywidualne podejście do pacjenta potęguje proces leczenia.
  • Rodzaj obuwia – buty na wysokim obcasie lub buty zbyt wąskie na przodostopiu. Buty na wysokim obcasie są uważane za główną przyczynę bólu stóp i patologii u kobiet. Wysokość pięty osłabia normalny chód, powodując ból i zaburzenia funkcji stóp. Buty z wąskimi noskami są głównym winowajcą palucha koślawego i modzeli.
  • Rodzaju pracy– stojąca, chodząca, siedząca. Duża eksploracja stóp podczas pracy stojącej lub chodzącej doprowadza najczęściej do osłabienia mięśni odpowiedzialnych za wysklepienie podłużne stopy a w konsekwencji do płaskostopia z koślawością pięty.
  • Rodzaju terapii – indywidualnie wykonana wkładka ortopedyczna lub otreza oraz odpowiedni dobór ćwiczeń korekcyjnych.

Umów się na wizytę!

Odcisk stopy - konsultacja ortopedyczna

Konsultacja w gabinecie ortopodologicznym

Konsultacja ortopedyczna w Rzeszowie – ocena stabilności oraz stopnia deformacji...
Dobór ortezy do stóp

Indywidualny dobór wkładek, butów, ortoz

Przy wyborze kosmetyku do stóp, wkładek ortopedycznych oraz ortoz bardzo...
Palec jeździecki

Deformacje stóp i palców

Deformacje stóp i palców to popularny problem, z którym boryka...