Masaż wykonujemy zgodnie z przepływem krwi. Jego czas zależy od: rodzaju schorzenia i wielkości pola zabiegowego; a siła od: wieku, płci, budowy ciał i stanu zdrowia. Techniki wykorzystywane podczas zabiegu to: głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie. Masaż kończyn dolnych przynosi ulgę zmęczonym stopom i poprawia krążenie, dzięki czemu poprawie ulega przemiana materii, a toksyny są skuteczniej usuwane z organizmu. Dodatkowo skóra staje się elastyczniejsza, a sprawność mięśni ulega wzmocnieniu.
Masaż stóp jest zalecany przy: wszelkiego rodzaju porażeniach, osłabieniu mięśniowym, przykurczach, napięciach i bólach mięśniowych, zmianach przeciążeniowych, obolałych stawach, bólach kręgosłupa, ograniczonej ruchomości w stawach oraz niewydolności krążenia obwodowego.
Pilnować prostej postawy, po całym dniu dać odpocząć nogom unosząc je trochę wyżej aby polepszyć w nich krążenie.
Tego typu masaż stóp zaleca się osobom, których stopy są zmęczone i obolałe, a także tym, które się chcą zrelaksować i odprężyć.
Wybierać wygodne obuwie, w odpowiednim rozmiarze, które nie powoduje „męczenia” stopy, unikać urazów, które spowodować mogą unieruchomienie kończyny na dłuższy okres.