refleksoterapia

Refleksoterapia stóp — praca refleksologa

Refleksoterapia stóp (masaż punktowy stóp) to metoda lecznicza, zgodnie z którą wszystkie narządy i układy ciała odpowiadają punktom odruchowym (refleksologicznym) na stopach. Ich stymulacja uaktywnia proces samoleczenia organizmu. Efekt terapeutyczny osiągany jest tu w dwojaki sposób: z jednej strony leczenie opiera się na stymulowaniu zakończeń nerwowych (w stopach mamy tysiące zakończeń nerwowych — najwięcej z całego ciała), a z drugiej na pobudzeniu przepływu energii życiowej przez organizm i jej równoważeniu. Refleksoterapia pomaga organizmowi prawidłowo i naturalnie funkcjonować na wszystkich poziomach, jednak wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu. Celem refleksologa podczas terapii będzie oddziaływanie na ciało pacjenta i wprowadzenie go w stan równowagi. Właściwie przeprowadzony masaż wpłynie na stres i czynniki chorobowe.

Wpływ terapii przeprowadzonej przez refleksologa

Masaż refleksologiczny jest idealną alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia różnego rodzaju dolegliwości. Przeznaczony jest on dla osób borykających się ze stresem, bezsennością i napięciem psychofizycznym. Tego typu masaż przeprowadzony przez refleksologa wspomaga ciało w stanach przemęczenia i przepracowania oraz wprowadza w stan głębokiego relaksu, który jest pierwszym etapem do zrównoważenia funkcji organizmu.

Masaż refleksologiczny usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego – umożliwia otwarcie i odblokowanie szlaków bodźców nerwowych, pobudzając do działania tysiące zakończeń nerwowych znajdujących się w stopach, poprawia krążenie krwi, redukuje brzęki i łagodzi bóle. Dzięki ciężkiej pracy specjalisty możliwe jest wywarcie wpływu na układ hormonalny, zmniejszenie migreny oraz pomoc w walce z otyłością.

Profilaktyka według refleksologa

Podczas działania na poszczególne receptory usprawnia się krążenie krwi a co za tym idzie dochodzi do dotlenienia i odżywienia poszczególnych tkanek i narządów całego organizmu. Masaż przeprowadzony przez refleksologa normalizuje działanie układu nerwowego, dzięki czemu zapobiega negatywnym skutkom permanentnego stresu. Dodatkowo reguluje metabolizm, przez co pomaga w walce z otyłością.

Zalecenia refleksologa

Masaż refleksologiczny jest terapią uciskową powodującą reakcje fizjologiczne stymulujące samouzdrawianie organizmu. Poprzez pobudzenie wszystkich narządów do pracy i regeneracji zaleca się spożywanie dużej ilości płynów po zabiegu.