REFLEKSOTERAPIA STÓP
Refleksoterapia stóp (masaż punktowy stóp) to metoda lecznicza, zgodnie z którą wszystkie narządy i układy ciała odpowiadają punktom odruchowym (refleksologicznym) na stopach. Stymulacja tych punktów uaktywnia proces samoleczenia organizmu. Efekt terapeutyczny osiągany jest tu w dwojaki sposób: z jednej strony leczenie opiera się na stymulowaniu zakończeń nerwowych (w stopach mamy tysiące zakończeń nerwowych- najwięcej z całego ciała), a z drugiej na pobudzeniu przepływu energii życiowej przez organizm i jej równoważeniu. Refleksoterapia pomaga organizmowi prawidłowo i naturalnie funkcjonować na wszystkich poziomach, jednak wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu.
WYSTĘPOWANIE
Masaż refleksologiczny jest idealną alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia różnego rodzaju dolegliwości. Przeznaczony jest on borykajacych się ze stresem, bezsennością i napięciem psychofizycznym. Tego typu masaż wspomaga ciało w stanach przemęczenia i przepracowania oraz wprowadza w stan głębokiego relaksu, który jest pierwszym etapem do zrównoważenia funkcji organizmu.
Masaż refleksologiczny usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego – umożliwia otwarcie i odblokowanie szlaków bodźców nerwowych, pobudzając do działania tysiące zakończeń nerwowych znajdujących się w stopach, poprawia krążenie krwi, redukuje brzęki, łagodzi bóle, wpływa pozytywnie na układ hormonalny, wspomaga odchudzanie, zmniejsza migreny oraz pomaga w walce z otyłością.
PROFILAKTYKA
Podczas działania na poszczególne receptory usprawnia się krążenie krwi a co za tym idzie dochodzi do dotlenienia i odżywienia poszczególnych tkanek i narządów całego organizmu.
Masaż normalizuje działanie układu nerwowego dzięki czemu zapobiega negatywnym skutkom permanentnego stresu. Dodatkowo reguluje metabolizm, przez co pomaga w walce z otyłością
ZALECENIA PODOLOGA
Masaż refleksologiczny jest terapią uciskową powodującą reakcje fizjologiczne stymulujące samouzdrawianie organizmu. Poprzez pobudzenie wszystkich narządów do pracy i regeneracji zaleca się spożywanie dużej ilości płynów po zabiegu.