W dniu 31.08.2018 odbyła się konferencja prasowa związana z wydarzeniem kulturalno-rozrywkowym „Senior w mieście”.

W spotkaniu wzięli udział: Prezydent Miasta Rzeszowa, Kierownik Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta, członek Rzeszowskiej Rady Seniorów, Prezes Zarządu z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, założycielka Klubu Gospodyń Miejskich oraz szereg reprezentantów instytucji, w tym Instytutu Podologicznego.

Wydarzenie ma na celu zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia oraz rozwijania swoich pasji.

“Senior w mieście” to między innymi zajęcia karate z elementami samoobrony, pilates, poranna gimnastyka, wisłoking, warsztaty fotograficzne, i wiele innych spotkań tematycznych. Wielu seniorów ze względu na wykonywaną pracę czy różnego rodzaju obowiązki zaniedbuje zarówno swoje zrdowie, jak i zajnteresowania. Ze względu na brak środków finansowych czy złe samopoczucie często nie uczestniczą oni w życiu społecznym. Wspomniane wydarzenie ma na celu to zmienić.

Obecnie, kiedy seniorzy mają więcej wolnego czasu, mogą go dobrze wykorzystać. Wszystkie nadchodzące, wrześniowe wydarzenia, z wyjątkiem sensu filmowego i wizyty w muzeum, są nieodpłatne. Ich wybór jest na tyle duży, ze każdy znajdzie coś dla siebie.

Instytut Podologiczny włączył się w akcję, oferując bezpłatne konsultacje podologiczne.

Podolog to osoba, która fachowo zajmuje się schorzeniami kończyn dolnych. Posiada wiedze z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii i patofizjologii. Zna wzajemne zależności układów i narządów oraz jest w stanie rozpoznać przyczynę problemu. Uczestnicy wydarzenia zostaną poinstruowani jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja domowa kończyn dolnych. Będą mogli dowiedzieć się, jaki zestaw zabiegów i środków pielęgnacyjnych zapobiegnie, zmniejszy lub wyeliminuje zmiany patologiczne. Ponad to podolog wytłumaczy jak ważna jest pielęgnacja stóp u osób chorych na cukrzycę i jakie mogą być powikłania związane z tą chorobą. W przypadku, gdy u chorego występują już objawy schorzeń kończyn dolnych, podpowie jak ograniczyć skutki choroby i jak nie doprowadzić do jej nawrotu. Wydarzenie będzie odbywało się od 5 do 7 września, między godziną 10.00 a 18.00.